Здоров'я 

Тромбоз завжди починається з цих «дзвіночків»

Тромбози можуть виникати у венах, артеріях та мікросудинах. При пошкодженнях цілісності судин спостерігається утворення первинного тромбу – це рятівна реакція, яка захищає організм від кровотечі.

Але абсолютна шкода несе некероване продовжене тромбоутворення, при якому первинний тромб, що утворився, починає зростати, не зупиняючись, закупорюючи все далі і далі просвіт судин — вторинний тромбоз. Останній є важким та небезпечним захворюванням.

Вона небезпечна ще й тим, що такі тромби можуть відриватися, і, поширюючись із кров’ю, викликати важкі емболії важливих органів, насамперед легких.

Причини тромбозів можуть бути внутрішні та зовнішні. 

Розвиток супутніх захворювань також сприяють тромбозу: варикоз підшкірних вен, капілярних судин, ішемічна хвороба серця, перенесений інфаркт міокарда, гіпертонічна хвороба, облітеруючий атеросклероз артерій, онкологічні захворювання, цукровий діабет, перенесений.

Придатним фактором є також хіміотерапія, замісна гормонотерапія та прийом контрацептивів, несприятлива акушерська історія: наявність викиднів, невиношувана вагітність, фетоплацентарна недостатність, токсикоз, відшарування плаценти.

Факторів, що вказують на наближаючий тромбоз, безліч, від втрати свідомості на кілька секунд до повного паралічу всіх кінцівок.

Які ознаки можуть передвіщати тромбоз головного мозку, що насувається

Перше, з чим стикається людина при розвитку хвороби, — це найсильніший головний біль. Після цього до симптомів додається асиметрія обличчя, а також сплутаність мови та погіршення, або ж повна втрата зору.

Блакитний або червонуватий відтінок шкіри, що різко з’явився у людини, є головною ознакою, що сигналізує про утворення тромбів. 

Є інші ознаки 

Зокрема набряки, що не спадають, на руках і ногах. У цьому випадку експерти радять негайно звернутися до лікаря. Про тромби в судинах також може сигналізувати біль, що нагадує судоми.

При цьому найбільш уразливі для тромбоутворень пацієнти, які страждають на діабет, ожиріння, особливо після 60 років, оскільки утворення згустків крові зазвичай викликане сидячим способом життя та відсутністю активності.

Це спонукає кров накопичуватися в нижніх кінцівках, де в глибоких венах може розвинутися тромб, відомий як тромбоз глибоких вен (ТГВ).

Відомі випадки, коли люди засипали під час далекого перельоту і часто більше не піднімалися зі свого місця.

У деяких випадках згусток крові може очищатися сам по собі, але існує ризик того, що частина згустку може розірватися і потрапити в легені, що може призвести до фатальної емболії.

Медики радять включати до раціону для зниження ризику тромбоутворення часник, куркуму, насіння льону. Крім того, лікарі рекомендують людям, що піддаються ризику тромбозу, носити компресійні панчохи, особливо якщо вони перенесли хірургічну операцію при травмах, таких як переломи кісток і розтягнення зв’язок.

Related posts