Діти 

Дитина не хоче вчитися: що робити?

Багато батьків дітей шкільного віку стикаються з цією проблемою. Для деяких дітей похід до школи – справжня каторга. Уроки для дітей перетворюються на справжнє випробування, відсутня інтерес до навчання, немає жодної мотивації. Що можна зробити у цій ситуації? Спробуємо відповісти у цій статті.

Корисні поради:

Спостерігайте за дитиною з раннього дитинства та аналізуйте її можливості. Кожна людина унікальна і має набір навичок, які відрізняють її від інших. Таланти дітей формується в ранньому віці, тому завдання батьків – вчасно їх помітити і почати розвивати. Головне зрозуміти, що дитину, яка має здібності до спорту, складно змусити довго сидіти за підручниками, хоча бувають і винятки.
Не варто впадати в крайнощі та тримати ситуацію під тотальним контролем. Важливо не лінуватися і щовечора допомагати дитині з уроками, питати, цікавитися її успіхами у навчанні. Прояв інтересу до дитини дає йому впевненість у собі та стимулює до навчання.
Важливо навчитися формувати в дитини інтерес до пізнавальної діяльності. З раннього дитинства намагайтеся відповідати на всі питання, які задає дитина, пояснюйте їй все, що відбувається в навколишньому світі. Правильно сформований пізнавальний інтерес у ранньому дитинстві сприяє початку успішного навчання у школі.
Не забувайте про власний приклад – постійно вдосконалюйтесь самі. Читайте газети, дізнавайтеся щось нове, навчайтеся чогось. Якщо вдома батьки постійно дивляться телевізор і нічим не зайняті, дитина сприйматиме домашні завдання як каторгу. Важливо також прищепити дитині любов до книг із раннього дитинства.
Не забувайте хвалити дитину за добрі позначки. Дітям дуже важливо, щоб їхні успіхи були помічені батьками та гідно оцінені. У той же час, якщо дитина отримує погані позначки, не варто її лаяти – поцікавтеся, чому так вийшло і допоможіть дитині впоратися з ситуацією.
Віддайте дитину в якусь спортивну секцію чи гурток. Практика показує, що діти, які мають хобі, краще справляються і з основним навчанням. До того ж, у наш час, при зниженні рухової активності, спортивні секції будуть дуже корисними. Спорт не тільки корисний для здоров’я, а й формує характер.
Розмовляйте з дитиною про все, що її хвилює, щиро цікавтеся її проблемами. Навіть якщо вони здаються незначними – для дитини це може бути дуже важливо.

Related posts